Akneli ve Yağlı Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Temizliği

Yağlı cilt,sebum salgısı çok fazla olan bir cilt tipidir. Ciltte çok fazla parlama hissedilir. Özellikle alın,burun ve çene kısmı çok daha fazla parlamaktadır. Gözenekler çok fazla açıktır. Porlar genişlemiştir.

Siyah nokta problemine çok fazla rastlanır. Cilde iyi bakılmazsa akne ve sivilce problemi yaşanır. Özellikle bu tarz problemleri ergenlik çağında çok daha fazla görmekteyiz. Bu tarz cilt tipi makyajı tutmaz.Gün içerisinde cilt makyajı kusar. Bu tarz problemlere rastlamamak için kullanılan ürünlere dikkatetmek gerekir. Çok fazla sıcak ortamda bulunmak ciltte sebum artmasını sağlar. Cilt daha yağlı ve parlak görünümü alabilir.Yağlı cilt tipi cilde uygun bir temizliyici ve alkollü bir tonik kullanmalıdr. Cilt tipine uygun dengeleyici bir nemlendirici ,makyaj ürünlerinide yağlı değil pudralı ürünler seçmelidir

Akneli Cilt Temizliği

Akne sorunu olanlar,cilt bakımında kesinlikle alkolsüz ürünler kullanmalıdır.Ph düzeyine dikkat edilmeli ama asla kullanılacak ürünleri kendi seçmemelidir.Doğru yöntemlerle doğru uzmana başvurup,doğru ürünler kullanmak gerekir. Özellikle açık komedonlar çok rahat sıkılır gibi görünüyor.Onlar renklerinin siyah olması nedenyle, üzerlerine tampon şeklindeki parmaklar bastırılarak sıkma işlemi yapıldığında içinde biriken yağın bir kısmı çıkıyor, bir kısmıda cilt yüzeyindeki bakteriyle enfekte olup dibe itiliyor.Böylece o siyah noktadan kurtuldum zannedilirken,aslında farkında olmadan enfekte bir sivilcenin çıkması sağlanıyor.Bu sivilcenin oluşumunun nerelere gidebileceğini eklersek; kistleşebilir,nodülleşebilir,iz bırakabilir.Bu yüzden temizliğinin uzman estetisyenler tarafından yapılması Ve doktor gözetiminde olması gerekir.Genç kızların ciltlerine kapatıcı kullanmaması gerekir. Güneş koruma özelliği olan suda eriyen mineral tozlar kullanmalarını öneririrz.Yağlı yiyeceklerin bulunduğu ve tüketildiği mutfakta cilt negatif olarak etkilene bilir.

Hakkımızda

Mecidiyeköyde olan güzellik merkezimiz de hizmet vermekteyiz. Güzelliginize güzellik katmak için bizi tercih edin. Size özel fırsatlar için aşağıdaki numaradan bizi arayın.

Açılış - Kapanış : 09:00~19:00
Telefon : (533) 291 26 65

Style Gallery