Yaşınız çok genç olduğu için hormonlarınız çok fazla çalışmakta ve yağlı cildin dezavantajlarıyla karşı karşıyasınız uzman desteği alarak bakım yaptırmak sivilce ,akne probleminize sağlıklı bir şekilde çözüm bulmanızı sağlayacaktır.

Uzmanlarımız cildinizin durumuna göre 10 -15 gün aralığında kür bakımı yada aylık bakım olarak sizleri bilgilendireceklerdir.

Yağlı cildi sabun gibi tahriş edici ürünlerle yıkamak gözenekleri temizlemek yerine daha çok tıkanmalarına sebep olur ayrıca,cildin nemini alarak hassasiyete yol açar.

Cildinizin yağlı olması nemlendirici kullanmamanız gerektiğini göstermez ,aksine nemlenmeyen cilt  gözenekler açık olmadığı için sivilce üretimine  daha yatkındır.

Akneli ve sivilceli ciltlerde cilt bakımı işlemi nedir?
Cilt üzerindeki ölü tabakanın nazik şekilde temizlenerek nefes almasına yardımcı olmak sebum seviyesini kontrol altına almak için yapılan işlemdir. Yağlı ciltlerde karşılaşılan sivilce ve akne oluşumlarının sebebi, cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerin dökülerek uzaklaşması gerekirken aşırı yağlanmadan dolayı toz ve kirin yardımıyla cilt yüzeyine tutunmasıdır.  Diğer cilt tiplerine göre yağlı ciltlerde hücre ölümü ve yeni hücre oluşumu daha sık bir periyod içinde gerçekleşir. Bu durumda cilt üzerinde dış etkenlerin ve yeterli bakım olmamasından dolayı üst üste birikmiş tabakalar ortaya çıkar ve yağlı ciltlerde sivilcelenmelere bağlı akne oluşumların gözlemlenir. Akneli ve  sivilceli ciltler diğer cilt tiplerine göre daha özenli bakım ister.

Akneli ve sivilceli ciltlerde cilt bakımının faydaları nelerdir?
Bakım sayesinde  cilt dokusundaki sebum seviyesi kontrol altına alınırken sivilce ve akne oluşumları tamamen  temizlenerek cilt yüzeyi sağlıklı haline kavuşur. Genel anlamda cildi yağdan arındırmak istenirken yapılan bilinçsiz uygulamalarda cildin nem dengeside bozulacağı için daha çabuk hassasiyet geliştirecek ve belirli bölgelerde pullanma ,kızarma,sertleşme durumları gözlenecektir.
Akne ve sivilce probleminde  uzmanlarımız tarafından yapılan kür  bakımlarımızda özel
serumlar,mandelic asid kimyasal bakımımızla ve özel dermapen uygulamamızın yardımıyla cilt altına gönderdiğimiz kök hücre özütleriyle  daha sağlıklı nefes alan ciltler kavuşmaktasınız.

Neden akneli ve sivilceli ciltlere bakım yaptırılmalıdır?
Düzenli olarak uzmanlara yaptıracağınız bakımlar cildinizdeki sivilce ve aknelerin düzelmesine sonrasında oluşabilecek kistik yapıdaki akne oluşumlarının önüne geçilmesine ve akneye bağlı lekelerin oluşmasına engel olacaktır.

Akneli ve sivilceli ciltlerin işlem detayları nelerdir?
Akneli ve sivilceli ciltlerin temizliği önemli olduğu gibi,siyah noktalar temizlenerek cilt için gerekli ürünler kullanılır ve yüksek frekansla dezenfekte  işlemi yapılarak sivilce ve akneleri kurutmaya destek verilir.akneli ciltler için uygulamalarımızın arasında dermapen cihazıyla  özel uygulama gerçekleştirerek sadece akneleri kurutmayı hedefleyen kök hücre serumlarıylada işlem gerçekleşebilmektedir.

Akneli ve sivilceli ciltlerin bakım işleminde kullanılan ürünler nelerdir?
Nazik ve etkili cilt temizleme ürünlerinin yanı sıra akne ve sivilceleri kurutmaya  yönelik serumlar ve sebum salgısını kontrol altına alarak cildi sakinleştiren maskeler kullanılır.

Akneli ve sivilceli ciltlerin bakımından önce yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler
Cildi aşırı derecede tahriş eden ürünler  kullanılmaması ve bakım sonrası uzmanınızın önerdiği ev bakım ürünlerinin titizlikle kullanılması,akne ve sivilceye evde müdahele edilmemesi bakımın faydası açısından önemlidir.  

Sizi Bekliyoruz

Hemen bir Randevu Alın

Zaman Çizelgesi

Çalışma Saatlerimiz

Bizim için özelsiniz. Tüm müşterilerimizin kendi özelliğinde uygulamalarımız ve mükemmel sonuç için deneyimli profesyonel ekibimiz sizin için burada.

  • Pazartesi - Cuma : 9:30 - 18:30
  • Cumartesi : 09:30 - 18:00
https://www.sevvalozcelikguzellik.com/
Ağustos 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456