Cilt Bakım Uygulamaları

Klasik Cilt Bakımı
Mandelic Acid Kimyasal Peeling
Lekeli Cilt Bakımı
Akne ve Sivilceli Cilt Bakımı
Dermapen
Plazma Pen
Aqua Cilt Bakımı
BB Glow (Kalıcı Fondöten)

Cilt bakımı denince aklınıza sadece yüzünüzü temizlemek için kullanılan ürünler gelmemelidir.

Cilt bakımı cildinizi temizleyip oksijenlenerek nefes almasını sağlarken, profesyonel yardım alarak amaca yönelik ürünlerle  cildin durumunu en iyi seviyede tutmak ve gerekli durumlarda cildin kaybolmuş  bariyer fonksiyonlarını geri kazanmak adına yapılan uygulamalardır.

Cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildimizdeki hücrelerin yaşayıp yaşamın sona ermesi yaklaşık olarak 1 aylık periyodlar halindedir.bu nedenle en normal yada en genç cilt için bile ölü hürelerden arınması için aylık olarak cilt bakımı gereksinimi vardır .

Cilt bakımında cildin analizi çok önemlidir,yağlı cilt aynı zamanda nemsiz kalmış ve hassasiyet geliştirmiş olabilir.bu karışık durumda cilt için gerekli bakımı gerçekleştirebilmek uzmanın profesyonelliğine dayanır.

Klasik cilt bakımı uygulamasında neler yapacağımızdan  bahsetmek gerekirse;

Cilt için seçilen temizleme ürünü nazik fakat temizliği hissettirecek şekilde cilde tatbik edilir,ve  cilt üzerinde kalan artık maddelerden kurtulma aşaması başlamış olur.sonraki işlem peeling aşamasıyla cildin  kalınlığı ve inceliğine göre uygulama yapılarak cilt üzerindeki ölü derilerden arınma  işlemi yapılır .buhar aşamasına geçildiğinde cilt durumuna göre zamanı ayarlanan buhar cildin oksijenlenme sağlayarak toksin atımı gerçekleştirmesine ve siyah nokta temizliği için cildin hazırlanmasına yardımcı olur. Siyah noktaların temizlenme işleminde sonra cildi dezenfekte  etmek için yüksek frekans uygulaması yapılır.arınmış ve temizlenmiş cilt artık serum uygulaması için hazırdır ve klasik cilt bakımı olarak adlandırdığımız bakımlarda  cildin ihtiyacı olan nem yada hassasiyet dengeleyici serumlar kullanılır.rahatlatıcı  masaj ve cildin ihtiyacına göre uygulanan maske sonrası nemlendirici yada güneş koruyucu ile bakım sonlandırılır.

Klasik cilt bakımının dışında kalan durumlarda;

Yağlı akneli fakat ciddi nemsizlikten dolayı tolerans geliştirmiş ciltlerde uygulama aralıkları değişkenlik gösterecektir,HISTOMER kök hücre özütleriyle yapılacak olan bakımlarda cildin durumuna göre cildin onarımına yardımcı olabilmek için 10 ila 15 gün aralığında 4 ila 8 seans olarak değişen kür bakımı dediğimiz bakımlar gerçekleştirmek gerekir.

Akneli ciltlerin bakımında  kullanılan serumlar cilt üzerindeki skar izlerinde etkili düzelme sağlayacağı gibi ileri derecedeki bakımımız olan HISTOMER FORMULA 201 kimyasal peeling aşaması başarılı sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra öncesinde akne problemi yaşamış ve sadece skar izlerinden şikayetçi olunması durumunda HISTOMER GREEN AGE STEMCEL kök hücre serumlarıyla yapacağımız dermapen bakımları ile etkili sonuçlar alınmaktadır.

Lekeli ciltlerin bakımında  lekenin durumuna göre hücre içi yenilenme ve aydınlanma sağlayan HISTOMER LIGHTENİNG serumlarımızla uygulamalarımızı 10 ila 15 gün aralığında 4 ila 8 seans olarak değişen kür bakımı dediğimiz bakımlar gerçekleştirmekteyiz.

Lekeli ciltlerin bakımında HISTOMER FORMULA 201 kimyasal peeling uygulamamızla da lekeler üzerinde ciddi sonuçlar elde edilmektedir. 

Sadece dermapen uygulaması yapmak istediğimizde HISTOMER WHITENING STEMCEL  kök hücre serumları ile başarılı sonuçlar almaktayız.

Özel bakımların en fazla ihtiyaç olduğu diğer cilt tipini ise erken yıpranmış  elastikiyetini kaybetmiş olgun ciltler olarak nitelendirmek gerekir.

Bu cilt tiplerinde aylık yada kür bakımları tercih edilebiliriz, uzman görüşümüz ve sizlerin istekleri doğrultusunda gerçekleşecek bakımlarımıza tabi ki HISTOMER KİMYASAL PEELING ve D ermapen  ile kullanacağımız HISTOMER REJUVENATING STEMCEL kök hücre ile   uygulamalar yapmaktayız.

Bu bakımlarımızın dışında plazma pen uygulaması ile erken yıpranmış ciltler için çözümler sunmaktayız