Bu yöntemde geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılarak yenilenmesi sağlanıyor.
Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.
Dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edilebiliyor.
İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski bulunmadığından tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.

Standart dermapen uygulaması sivilceli ve akneli ciltlerde önerilmez fakat,özel uygulama sadece kök hücre serumlarını doku altına bırakmak için yapılmaktadır.

Hayır, öncelikle akne ve sivilce tedavisi sonrasında dermapen işlemi uygulanır.

Cilt yenilenme sürecinden dolayı ayda bir yapılmaktadır,sadece serum uygulaması yapılan durumlarda seans aralıkları uzman tarafından belirlenmektedir. Kaç sean uygulama yapılacağı yine cildin problemine bağlı olarak uzmanınız tarafından belirtilecek olmasıyla birlikte minimum 4 seans uygulama gereklidir.

Hayır,anestezi krem kullanımı ve cihazın çok hızlı olmasından dolayı işlem sırasında ağrı,acı hissedilmez.

Uzman kontrolünde yapılan dermapen işleminin sakıncası yoktur,cilt yenilemeye yardımcı olur.fakat,uzman olmayan kişiler tarafından bilinçsizce yapılan  uygulamarda cilt bağ dokusu zarar göreceğinden elastikiyet kaybı olabilir ve lekelenmeler oluşabilir.

Dermapen sonrası açılan micro kanallar kapanmaktadır  fakat,cilt yüzeyinde minimal olsada bir hasar oluştuğu için makyaj sonrası temizlemenin cildi tahriş edeceği düşünülerek 3 yada 5 gün makyaj yapılmaması önerilir.

Tüm yüze uygulanması tonlama açısından daha iyi sonuç verecektir.

Evet uygulayabilirsiniz ancak kullanılan serumların kalitesi önemli bu işlemde.

İşlem sonrası 24 saat suyla temas olmaması gerekir,sadece güneş koruyucu uygulaması yapılmalıdır.

Dermapen işleminde iz ve leke genel olarak olmaması gereken bir durumdur. Ancak merdiven altı yerlerde kalifiye olmayan kişiler tarafından yapıldığında bu tarz durumlarla karşılaşılabiliyor.

Dermapen işlemi nedir?
Kozmetik amaçlarla cilde iğne uygulanmasının geçmişi antik Çin Tıbbına dayanıyor aslında. İlk uygulamalara ait bilgiler Sui Hanedanı dönemine (MS 581-618) ait: Prensesleri güzelleştirmek için 7 mikroiğneden oluşan bir alet kullanıldığı biliniyor.

Mikroiğnelerle gençleşmenin batı tıbbı tarafından keşfi ise Kanadalı plastik cerrahi uzmanı Dr Andre Camirand’ın “face lift” sonrası yüzde kalan izleri kamufle etmek için dövme uygulanan hastalarda, izlerin sadece kamufle olmadığını aynı zamanda azaldığını da farketmesiyle başlamış. Dr Camirand dövme tabancasını mürekkepsiz olarak kullandığında da yara izlerinin iyileştiğini gözlemlemiş. 1992 ve 1994 yıllarında konu ile ilgili ilk bilimsel yayınlarda sadece cerrahi sonrası izlere değil cilt yenilenmesine olumlu etkisi de gösterilmiş.
Daha sonra uzun bir süre unutulan mikroiğnelerle gençleşme ve yara izi tedavisi 2000’lerde önce mekanik “roller” aleti daha sonra ise çok daha pratik ve etkili “dermapen” yöntemi ile geri döndü.

Dermapen işleminin faydaları nelerdir?
Cilt üzerinde minimum hasarla micro kanallar açarak cildin doğal savunma mekanızmasını  harekete geçirip kolajen ve elastin üretimini arttırmaya ve yenilenme süreci nin başlaması için kullanılan bir yöntemdir.Cildin kendi iyileşme mekanizmalarını harekete geçiren bu güvenli yöntem daha sıkı, gergin ve parlak bir cilt elde edilmesini sağlıyor. İnce çizgiler, kırışıklıklar, kaz ayakları ve dudak etrafındaki barkod çizgileri üstünde etkili olduğu biliyor. Ayrıca akne ve su çiçeği izlerinin, vücut çatlaklarının ve cerrahi sonrası izlerin belirginliğini azaltıyor. Dermapen işlemi uygulaması için özellikle bilinmesi gereken durum uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde cildin bağ dokusuna ve elastikiyetine zarar vereceği olmalıdır.

Neden dermapen işlemi yaptırmalısınız?
Dermapen işleminde  açılan micro kanallar sayesinde cildin durumu için uygulanan serumların daha etkili olarak doku altına geçişi görünür şekilde yenilenmenin gerçekleştiği bilinmektedir.

Dermapen, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları gibi pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılabiliyor.

Dermapen işlem detayları nelerdir?
Dermapen uygulamalarımızda  cildin problemine göre seanslar belirlenir,ve HISTOMER SERUMLARIYLA  minimum 4 seans olarak ayda bir olmak üzere işlem gerçekleştirilir.

Uygulama öncesinde cilt üzerinde makyaj varsa süt yada köpük temizleyici yardımıyla temizlenir ve cildin anestezi krem yardımıyla uyuşması sağlanır böylece seans uygulaması konforlu hale getirilir.anestezi krem silindikten sonra cilt dezenfekte edilir.cilt tipine göre seçilen serum dermapen cihazının tek kullanımlık iğneleriyle cilt üzerinde uygulama yapılır.

Uygulama sonrasında cilt üzerinde kızarıklık,gerilme,yanma hissi oluşabilir bu son derece normal bir durum olup birkaç saat içinde azalmaya başlayacak,1-3 gün içinde kendiliğinden düzelip normale dönecektir.

 

Dermapen işleminde kullanılan ürünler nelerdir?
Cildin temizlemesi varsa makyajdan arındırılması için süt yada köpük temizleyiciler kullanılır,uygulamanın konforlu olması için anestezi krem kullanılır,anestezi krem silindikten sonra cilt dezenfektanı kullanılır.tek kullanımlık kişiye özel iğneler kullanılarak micro kanallar açılarak serumların yedirilmesi sağlanır.işlem sonrası güneş koruyucu uygulanır.

Dermapen işlemi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler
Uygulama öncesinde ve hemensonrasında epilasyon lazer gibi uygulamaların yapılmamış olaması ve yapılmaması gerekir,uygulamadan sonra sıcak su ,sauna,yoğun ter içeren spor faaliyetlerinden kaçınmak gerekir.
Uygulamadan sonra sadece güneş koruyucu kullanılmalı, cildin yenilenmesi için bilinçli olarak oluşturulan hasar için iyileştirici her hangi bir ürün kullanılmaması gerekmektedir. Cildinizin ihtiyacına yönelik yaptığımız uygulamadan sonra hangi ürünü ne zaman kullanacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Sizi Bekliyoruz

Hemen bir Randevu Alın

Zaman Çizelgesi

Çalışma Saatlerimiz

Bizim için özelsiniz. Tüm müşterilerimizin kendi özelliğinde uygulamalarımız ve mükemmel sonuç için deneyimli profesyonel ekibimiz sizin için burada.

  • Pazartesi - Cuma : 9:30 - 18:30
  • Cumartesi : 09:30 - 18:00
https://www.sevvalozcelikguzellik.com/
Ağustos 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456