Şevval ÖZÇELİK Beauty HOME

Çünkü Güzelliğinizi Önemsiyoruz..

Project Name

Cilt Bakımı Uygulaması

Deri, vücudumuz en duyarlı ve en büyük organıdır. Sadece yaşlanma değil,aynı zamanda psikolojik ve çevresel faktörlerde cildimizi olumsuz etkiler. Fakat her yaşta bakımlı ve sağlıklı görünmek artık sorun olmaktan çıkmıştır.

Cilt yapısında en önemli faktör yaştır. Genç yaşlarda cilt, sağlıklı ve canlıdır fakat, siyah nokta ve sivilceye eğilimlidir. Bu yaş aralığında oluşan sorunlar genç yaşlarda halledilmez ise ciltte izler ve geniş gözenekler kalıcı oluşabilir.

Yaş ilerledikçe,hücre üretimi ve hücre kaybı arasında uygun denge korunamaz,aşırı melanin dengeli bir biçimde dağıtılamaz. Biyolojik yaşlanma dışında güneş ışınları, hava kirliliği, stres, uyku bozukluğu, dengesiz beslenme, ve kapalı yerlerde uzun süre bulunmak yıpratıcı faktörlerdir. Sonuçta ciltte kırışıklıklar,gevşeme ve leke gözlemlenir. İşte bu yıpratıcı faktörlerden korunma, derinin yapısına uygun ürün seçimi ve uzman kişiler tarafından özel bakım işlemleri cilt bakımının temel ilkeleridir.

Her insanın farklı cilt yapısı vardır ve temel olarak yağlı, karma, kuru şeklinde gruplandırılabilir. Ayrıca hassas ve düşük toleranslı yapı bulunabilir. Öncelikle cildinizin yapısını bilmeniz ve ona göre bakım uygulamanız gereklidir. Çünkü, yanlış ürün kullanımı istenen etkiyi sağlamayacağı gibi bazı problemler yaratabilir. Yağlı ciltlerde fazla yağ içeren ürünler sivilce oluşumuna yol açabilir. Çok kuru ve hassas deri yapısında olan kişilerde sık temizleyici kullanımı ,uygunsuz ürün seçimi bu hassasiyeti arttırabilir. Göz çevresi gibi derinin daha ince ve hassas olduğu bölgelere özel krem ve bakım gerekli olabilir.

Erkek cilt yapısında ise durum biraz daha farklıdır. Erkek cildi tıraş yüzünden tahriş ve enfeksiyon problemi ile karşı karşıyadır ve kadın cildine göre daha kalındır, kimi zaman kadın cildinden daha fazla özen ve bakım ister. Tıraş sonrası kıl dönmeleri ve iltihaplanmalar ortaya çıkar. Uygun tedavi önerileri yanı sıra lazer epilasyon bu problem için yararlı olabilir.

Dekolte derisi yüz derisine göre daha hassastır ve yapacağınız dekolte bakımı hafif ve yumuşak olmalıdır. Cildiniz yağlı ise, sivilce ve komedon problemi yaşanabilir. Özellikle yağlanmayı arttırabilecek krem kullanımından kaçınabilir, enstitü bakımları ile bu problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sağlıklı,genç ve taze bir cilde sahip olmak istiyorsak,cildimizin ihtiyacına karşılık vermeliyiz ve bakımına erken yaşlarda başlamalıyız. Düzenli ve planlı yapılan profesyonel bakımlar derinlemesine temizlik sağlar,cilt ölü hücrelerden arınır ve tazelenir. Ciltte oluşabilecek leke,kırışıklık ve elastikiyet kaybı gibi problemlerle karşılaşma riskimiz azalır veya daha geç ortaya çıkar.

Used Skills

Client