Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kaş Modelleme & Pudralama kaş
Eyeliner & Dipliner
Dudak Çerçevesi & Renklendirme

KALICI EYELİNER & DİPLİNER İLE CANLI VE ENERJİK BAKIŞLAR
Gözler üzerinde uygulanan kalıcı makyaj eyeliner ve dipliner olmak üzere iki farklı teknik ile gerçekleştirilir. Kalıcı eyeliner teknikleri, size keskin hatlı, nizami çizilmiş ve kusursuz kuyruğa sahip bir eyeliner armağan eder. Kalıcı eyeliner uygulaması yaptırdığınız takdirde en az 1,5 sene boyunca her sabah, daha yeni eyeliner çekmişçesine uyanma fırsatına sahip olursunuz.

Kalıcı eyeliner yapımı, yaklaşık 30 dakika ila 1 saat arasında sürmektedir. İşlem öncesinde göz kapağınıza dilediğiniz hat ve kalınlıkta örnek bir eyeliner çizgisi çizilir. Ardından kaliteli ve doğal içerikli kalıcı makyaj pigmentleri kullanılarak özel kalıcı eyeliner kalemi ile bu hattın üzerinden geçilir. Yine işlem öncesinde göz kapağınıza etkili bir anestezi kremi sürüldüğü için işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Kaliteli malzeme ve boya kullanıldığı takdirde herhangi bir şişlik ya da morarma ile karşılaşmadan, kısa bir süre içerisinde iyileşme göstermeniz mümkündür.

Kalıcı eyeliner, doğrudan göz kapağının üzerine yerleştirilen bir kalıcı makyaj işlemi iken kalıcı dipliner, daha çok kirpik hattı ile göz kapağının buluştuğu bölgeye yapılan, daha ince hatlı bir kalıcı göz makyajı uygulamasıdır. Kalıcı diplinerda da tıpkı eyeliner işleminde olduğu gibi aynı adımlar izlenir. Örnek bir dipliner hattı çekildikten sonra yüzde yüz doğal boya pigmentleri bu hatta enjekte edilir ve işlem tamamlanmış olur. Kalıcı dipliner uygulaması, tabiri caizse” dünden kalma bir makyaj görüntüsü vererek daha doğal ve daha buğulu bir göz makyajı elde etmenize olanak sağlar.

KALICI MAKYAJ TARİHÇESİ ?
1940 Yılından bu yana tıbbi ve estetik amaçlı kullanılmakta olan Mikro pigmantasyon derinin üçüncü katmanına işleyen makro pigmentasyon ya da başka bir deyişle tattoo işleminin aksine, derinin sadece ilk katını işlemektedir.
Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Mikro Pigment uygulaması’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. 

Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.
Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Mikropigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanent yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek; Mikropigmentasyon da kullanılan pigmentler, boya maddeleri zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder.
Günümüz teknolojisi ve bilgi seviyesi kalıcı makyajın artık tamamen steril ortamlarda, çok daha zararsız ve ağrısız olarak uygulanmasına müsait. 

Zamanın giderek daha değerli hale geldiği şehir hayatının ritminde her an bakımlı ve güzel görünmek her kadının istediği rahatlık ve pratikliktir.
Kalıcı makyaj kusurlarımızı kapatır, yorgun ifadeyi alır ve bakımlı gösterir. En çok vakit alan eyeliner makyajı ve kullanımı her sabah çok kolay olmuyor. 

Formunu yitirmiş kaşlara her gün şekil verirken kullandığınız kozmetik ürünler, gün gün kaşlarınızı seyrelterek bozuyor. Dudaklarımızın cansızlığı makyajımızı eksik hissettiriyor. 

Şöyle bir gerçek var ki ihtiyaçlar artarken çözümler uzmanlar tarafından araştırılır. Bu çözümün adı, Kalıcı Makyaj isminden de anlaşılacağı üzere kalıcı makyaj, kadınların gündelik olarak yaptığı makyajın daha“kalıcı” halidir. Kullanılan boya pigmentleri organik tabanlı olduğu için en uzun süreli kalıcı makyaj uygulamasının bile ömrü en fazla 3 seneyi bulabilmektedir.