Lazerle leke tedavilerinin önemli sayılabilecek bir yan etkisi yoktur. Tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli şey güneşten korunmak olmalıdır. Tedavi sonrası güneşe direk maruz kalınmamalı aksi halde tedavi bölgesinde lekelerin tekrarlama olasılığı yükselir. İşlem sonrası yara ve enfeksiyon oluşumu çok nadir görülür.Leke tedavilerinde önemli olan agresif lazerlerin uygulanmamasıdır.

Lekeler için Icon lazer yöntemini, 4 hafta arayla 3 seans olarak uyguluyoruz. Icon Lazer tedavisinde ilk seans sonrasında, cilt mikro kanalların çevresinde bir onarma sürecine giriyor ve işlemin olumlu etkileri gözlenmeye başlanıyor.

Çillerin görünümünü lazer teknolojisiyle hafifletmek mümkün. Icon Lazer teknolojisinde, cilt lekelerine neden olan melanin pigmentini içeren hücreler lazer ışınını emerken normal renkteki hücreler bu ışından etkilenmez. Lekeye neden olan bölgedeki hücrelere uygulanan ışınla, kabuklanma meydana gelir ve böylece problemli bölgeler azalır veya tamamıyla ortadan kalkar. Yeni doku oluşumu sağlanır.

Hormonların etkisiyle oluşan hamilelik lekeleri, hamileliğin ikinci üç aylık döneminde ortaya çıkıyor. Son üç aylık dönemde biraz daha belirginleşiyor. Gebelik lekeleri, tedavisi zor lekelerden biri. Hamilelik lekelerinin bir bölümü, hamilelik bittikten sonra yavaş yavaş kaybolur. Gebelik lekelerinin yüzeyel olanları peeling ve krem tedavilerine iyi cevap verir. Derin gebelik lekeleri için, son zamanlarda özel lazer sistemleri kullanılıyor. Elde edilen sonuçlar oldukça başarılı.

Cilt tipi ve uygulanan yönteme göre sonuçlar değişebilir. Lekelerin temizlenme oranı %75-90 civarındadır. Yüzeysel yerleşimli lekeler tedavi sonrası tamamen temizlenir.

Tüm vücut bölgelerinde lazer leke tedavisi iyi sonuçlar verir. Özellikle ellerde ve yüzdeki kozmetik soruna yol açan güneş ve yaşlılık lekeleri çok başarılı bir şekilde tedavi edilir.

Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir. Bu nedenle yüzeysel lekeler (çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri gibi) genellikle 1-2 seansta tedavi edilirler. Ancak daha derine uzanan lekeler 3-4 seansta tedavi edilirler. Ortalama seans sayısı 2-4 dür. Seans aralıkları 2-4 haftadır.

Çoğu kadın ve erkek yüzündeki lekelerden şikayetçi. Yaz güneşinin etkisiyle daha da koyulaşan leke tedavisi için en ideali kış mevsimi. Gebelik dönemi, bazı ilaçlar, solaryum, bazı hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere de bağlı olarak cilt lekelenmeleri görüldüğünden “Güneş lekeye neden olan en önemli faktör olduğu için ve leke tedavi yöntemlerinde güneşten korunma gerekir. Bu yüzden leke tedavileri mutlaka kış aylarında yapılmalıdır” diyor.

 

Leke tedavisi nasıl yapılır?

Leke tedavisinde tek bir tedavi yöntemi mevcut değildir. Kişinin cilt yapısı ve lekenin derinliğine bağlı olarak bir ya da birden fazla yöntem leke tedavisinde kullanılabilir.

Kimyasal peeling yöntemi:
Kimyasal peeling (soyma) yönteminde özel geliştirilmiş kimyasal ajanlar kullanılır.

Leke tedavisinde en sık kullanılan kimyasal ajan glikolik asit denilen meyve asitleridir.

Bu tedavi hafif leke sorunu olan ciltlerde uygulanabilir. Seanslar 2-4 hafta arayla 4-6 uygulama olarak yapılabilir.

Mezoterapi:
Leke giderici özel ilaçlardan oluşan karışımların cilt altına enjekte edilmesi ile lekeler tedavi edilebilir.

Bu tedavi yöntemi kimyasal ya da enzim peeling tedavileri ya da lazer tedavileri ile kombine edilebilir.

Lazer Tedavileri:
Leke tedavisinde farklı lazerler kullanılabilir. Cildin en üst tabakasını soyan fraksiyonel lazerler, renk hücresini hedef alan Q anahtarlı lazerler ve yoğunlaştırılmış ışık kaynakları olan IPL cihazları en sık kullanılan ışık sistemleridir. Lekenin tonuna ve yaygınlığına göre lazer uygulamaları yapılır.

Renk açıcı kremler:
Kremler leke tedavisinde tek başına ya da yukarıda sıralanmış olan işlemlerle birlikte kullanılabilir. Leke tedavisinde en sık hidrokinon, C vitamini, arbutin, kojik asit, glikolik asit içeren kremler kullanılır. Ayrıca retinol içeren kremlerde ciltte soyulma etkisi gösterir ve leke tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.

Güneş koruyucu kremler:
Leke tedavisi sırasında mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Bu kremler cildi kış aylarındaki güneşin etkilerinden korur ve lekenin koyulaşmasını engeller. Kış aylarında güneş çok etkili olmadığı için düşük koruma faktörlü (15-30) güneş koruyucuların kullanımı yeterlidir.

 

Sizi Bekliyoruz

Hemen bir Randevu Alın

Zaman Çizelgesi

Çalışma Saatlerimiz

Bizim için özelsiniz. Tüm müşterilerimizin kendi özelliğinde uygulamalarımız ve mükemmel sonuç için deneyimli profesyonel ekibimiz sizin için burada.

  • Pazartesi - Cuma : 9:30 - 18:30
  • Cumartesi : 09:30 - 18:00
https://www.sevvalozcelikguzellik.com/
Ağustos 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456