Gözenekleri küçültür
Cilte ki lekeleri tedavi eder.Cilt rengi daha homojen ve düzgün olur.
Cildi canlandırır
Kırışıklıkları azaltır
Aktif akne de iyleşme sürecinde kullanılır, akne izlerinde düzelme sağlanır

Hayır,% 20 oranında mandelic ile çalıştığı için dışarıdan herhangi bir şekilde görülen soyulma gerçekleşmemektedir.

Kimyasal peeling sosyal yaşantınıza etki etmez ,uygulama sonrası yüzünüzde herhangi bir kızarıklık oluşmayacaktır.

Kimyasal peeling foto hassasiyeti olmadığı için yazında yaptırabilirsiniz, zaten günlük hayatınızda kullanmanız gereken güneş koruyucuyu unutmamanız yeterli.

Kimyasal peeling bakımı kullanılan mandelic asit den dolayı bu ismi almıştır.yaşınız genç olsada % 20 lik oranda mandelic kullanılmasında sakınca olmaz,ayrıca genç yaşta akne probleminizi kontrol altına almış olarak yola pırıl,pırıl cildinizle devam etmenin mutluluğunu yaşarsınız.

24 saat sonra makyaj uygulaması yapabilirsiniz fakat sonrasında cildinizi tahriş edici temizleme yapmaktan kaçınmalısınız.

Açık yara, uçuk var ise, güneşlenmiş hasar görmüş cilde, lazer yapıldıktan hemen sonra roaccutane kullanan kişilerde uygulanmaz.

KİMYASAL PEELING İŞLEMİ NEDİR?
Kimyasal peeling; ciltteki lekeleri gidermek, canlandırmak, gençleştirmek için kimyasal solüsyonun cilde uygulanması işlemidir. Kimyasal solüsyon ile minik soyulmalar cildin yenilenme sürecini başlatır.

İşlemlerimizde kullanılan mandelic asit meyve asididir, acı bademden elde edilir. yakmadan ve kızarıklığa neden olmadan işlevini yerine getirir .her cilt rengi ve tipine uygulanabildiği gibi,mevsimsel kısıtlamasıda yoktur.ışığa bağlı yaşlanma (photoaging) olgularında ,leke tedavisi,akne ve izlerinin tedavisinde etkinliğe bağlı sonuçlar ,1999 yılından beri bilinmektedir. Foto hassasiyeti olmayan bakımımız tüm mevsimlerde uygulanabilir,ve sonrasında normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

KİMYASAL PEELING FAYDALARI NELERDİR?
Kimyasal peeling ile alt deri altında onarım mekanizması harekete geçirilir. Cilde canlılığı ve diriliğini sağlayan elastik liflerin ve kollajen yapımı tetiklenir. Ve cildin üstünden yapılmış uyarı işlemiyle cildin kendini tamir süreci başlamış olur. Ciltte kollajen sentezi artar böylece ciltteki ince çizgiler açılmaya başlar, cilt canlanır, gözenekler küçülür. Alttan yeni deri oluşumu başlar yavaş yavaş lekeler açılmaya başlar.Bu cilt uygulaması en eski uygulamalardan ve en güvenli uygulamalardandır.
Kleopatra’nın güzelliğini korumak için süt banyoları yaptığı bilinir.Gençliğini korumak için kullandığı ekşimiş süt içinde ki laktik asittir.Fransız kadınlarının şarap yaptıktan sonra teknenin dibinde kalan üzümün posasını yüzlerine sürmeleri.Hidroksi asitler dediğimiz ürünlerin kozmetikte kullanımının başlangıç noktasıdır.

NEDEN KİMYASAL PEELING İŞLEMİ YAPTIRMALISINIZ?
Kimyasal peeling işleminde kullanılan mandelıc asit ,cildi yumuşatır,canlandırır,ayrıca  günlük aktivitelerinize ve iş yaşamınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.meyve asitli peeling ince çizgilerin giderilmesi,kuruluk giderme,leke ve sivilce tedavisinde kullanılabilir.

Kimyasal peeling cildinizde yaşanan problemleri,örneğin; akne problemini çözümleme aşamasında  mandelic asit ve akneli ciltler için kullanılan kök hücre serumuyla birlikte doku altında güçlü çalışması sayesinde problemi silecektir.

Bakım aşamasında kullanılan mandelic asit %20 lik oranıyla cilt üzerinde herhangi bir yara ve tahrişe sebebiyet vermeden tamamen alt katmanda çalışarak cilt probleminde sonuç odaklı bakım gerçekleştirir

KİMYASAL PEELING İŞLEM DETAYLARI NEDİR?
Öncelikle cilt tipinizin teşhisi gerçekleştirilir, uygulama da kullanılacak olan seruma karar verilir.Kimyasal peeling bakımında cildiniz temizlenerek mandelic asit uygulaması için hazır hale getirilir, mandelic asit ince tabaka halinde cilde uygulanır  bekleme süresi (10 dakika) ardından notrleyici tonik  uygulanır.aktif hale getirici maske sürülerek ciltte 20 dakika bekletilir soğuk kompres yardımıyla cilt üzerinden alınır ve  serum uygulamasının ardından diğer maske sürülür 20 dakika sonra yine soğuk kompres yardımıyla alınır, son olarak bitiş kremiyle bakım sonlandırılır.

KİMYASAL PEELING İŞLEMİNDE KULLANILAN ÜRÜNLER NELERDİR?
Kimyasal peeling bakımında kullanılan ürünler tam olarak bir seri halindedir.temizleme ürünü ardından özel toniği uygulanır,fırça yardıyla ince bir tabaka halinde uygulanan mandelic asit disket pamuklara dökülen nötralize edici tonik ile ciltten alınır.bakımda iki maske kullanılır ve ilk maske mandelic asit silindikten sonra uygulanır,serum uygulandıktan sonra ikinci maske sürülür ve son olarak bakımın özel kremi kullanılır.

 

KİMYASAL PEELING İŞLEMİ ÖNCESİ VE SONRASI YAPILMASI GEREKENLER VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Bakım sonrasında tüm cilt bakımlarında olduğu gibi cildin hemen yıkanmaması kuralı  daha önemli olarak gereklidir,kullanılan ürünlerin ciltde kalarak yenilenme sürecinin devam etmesi gerektiği gibi,cilt üzerinde minimal soyulmalar olduğu için 24 saat suyla temas edilmemelidir.acil durumlar söz konusu olduğunda mutlaka soğuk su kullanılmalıdır.bakımın foto hassasiyeti yoktur fakat,güneş koruyucu kullanılmanız hem bakım sonrası hemde genel olarak cildinizi her daim korumanız için yaz, kış gereklidir.

Sizi Bekliyoruz

Hemen bir Randevu Alın

Zaman Çizelgesi

Çalışma Saatlerimiz

Bizim için özelsiniz. Tüm müşterilerimizin kendi özelliğinde uygulamalarımız ve mükemmel sonuç için deneyimli profesyonel ekibimiz sizin için burada.

  • Pazartesi - Cuma : 9:30 - 18:30
  • Cumartesi : 09:30 - 18:00
https://www.sevvalozcelikguzellik.com/
Ağustos 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456