3D Microblading Kıl Tekniği Uygulamaları

Microblading Altın Oran

Microblading nedir?
Microblading kalıcı makyaj sanatının pudralama tekniği gibi kaş bölgesinde uygulanan , fakat teknik olarak, görsel olarak farklılıkları olan bir uygulamadır. Kişiye özel steril iğneler yardımı ile kaş kıllarına uyumlu renk seçimi yapılarak uygulanır. Son derece doğal bir uygulama olan microblading, günümüzde oldukça yoğun talep görmektedir. 

Microblading manuel bir işleyişe sahiptir. Bu nedenle yarı kalıcı olması dezavantaj olarak bilinir.Bunun avantajı tamamen doğal pigmentler ile daha yüzeyde çalışılmasıdır. Yaşımız ilerledikçe yüzümüz değişir.Buna hayat açısı denir.Hangimiz yüzümüzde uzun yıllarca aynı işlemi taşımak isteriz ki ? Zamanla değişen yüzümüzde işlemde değişiklik isteyecektir. Olaya bu açıdan baktığınızda yarı kalıcı olmasının daha avantajlı olduğunu anlayacaksınız.

İşte microblading uygulamasını bir bakım ve onarım işlemi olarak görecek olursanız mükemmel bir yöntem olduğunu farkedeceksiniz. Kaş kıllarınızın yön akışına ve etnik tekniği analizi yapılarak son derece doğal bir efekt kazanacaktır. Yenilenmiş bir kaş, yeni bir ifade demektir. Yüzünüzdeki değişim ve dinçliği çevrenizdekilerin dikkatini çekecek ve mükemmel bir değişimle özgüveninizde bile bunu hissedeceksiniz. Küsmüş olan kaşlarınızla vedalaşmalı ve bakışlarınıza hak ettiği kaşları verin.

3D Microblading Kıl Tekniği

Microblading uygulaması Kalıcı makyaj sınıfında olup yarı kalıcı bir işlemdir. Tek kullanımlık steril iğneler yardımıyla erinin en üst tabakasında anaestezik işlemin kontrolüne kıl atışları yapılır. Minimum düzeyde hissedilir ve kendi kaş kıllarınız kadar ince kıl taneleri çizilir. Kaş kıllarınızdan ayırt edilemeyen bu işlemin kalıcılığı ise 8-12 ay kadardır.

Cilt tipinze görede bu durum değişenlik gösterebilir. Cildin epidermis katmanında kuru cilt boyayı daha iyi muhafaza ediyor. Doğru teknik ve baskıyla çalışıldığında kıl atışlarında dağılma olmuyor. 

Ayrıca kaşta yer yer dökülmeler var ise tercih yine microblading işleminden yana. Bu işlem lokal uygulamalarda doğal olmasından dolayı farkedilmeyecek derecede bütünlüğü oluşturulabiliyor. Uzmanlar için microblading uygulamasının yeri bu anlamda çok ayrı. Kadın erkek farketmeksizin kıl tekniği çalışabiliyorlar. 

Üstelik lokal çalışmalarla da  daha çok müşteriye hitap ediyor.Kısaca, Doğallığı seviyor olmanız bu uygulamayla kalıcı makyaj yaptıramamanız anlamına gelmiyor. Uzmanlarımız microblading uygulamasını sizler için tüm üst kalite ürünler ile salonumuzda yapmaktadır.

Microblading uygulaması kaşlarımıza nasıl bir efekt ve form kazandırabilir ?
Seyrelmiş kaşları gür gösterebilir.
Bozuk kaş şekli kaş yayı vurgulanarak güzelleştirilebilir.
Kaşların yoğunluğu artırılabilir.
Tıbbi bir nedenle kaşı dökülenlere yeni kaş yapabilir.
Hiç kaşları olmayan kemoterapi hastalarına 3D kıl efekti ile orijinal görüntü verilebilir.

Microblading uygulaması nasıl yapılır ?
Uygulama öncesi anestezik krem sürülür.Daha sonra kaşlarınızın ihtiyacı nedir, neler yapılabilir, bunun için altınoran ölçümü alınır. Sizinde içinize sinmesi önemli bir durum.Fakat uzmanınızın önerilerini dinlemenizde fayda var. Yüzünüzün ölçüsü ve hayat açısına göre form verilir. Bütün bu ölçüler size özel ve size yakışan kaşları ortaya çıkarmak içindir. Bu ölçüm sizin için bir ön izleme olarak düşünebilirsiniz. Ama unutmayın, microblading uygulamasında çalışma alanı komple çizim esnasında boyanmaz. Çalışma alanı temiz bırakılır. Kısacası, çerçeve halinde bir form verilir. Çıkan sonuç her zaman bir tık daha ince olacaktır. Kaş kıllarınızın kalınlığına göre uzman, uygun iğneyi seçimini yapar. Saçtan ziyade kaş kıllarınız ile bütünlük kurması için kaş kıllarınızın rengine göre karışım yapılır. Kullanılan pigmentler bitkisel formda hazırlanmış olup tüm sağlık testlerinden geçmiş ve onaylanmıştır. Alerjik bir durumla karşılaşmanız olası bir durum değildir. Metale alerjiniz var ise bu iğneden kaynaklı olabilir. Kaş kıllarınızın yönüne göre kıl atımları yapılır. İşlem arası özel anestezik ürün kullanımıyla acı hissetmeden işlem sonlanacaktır. Uygulamayı en sağlıklı ve uzun kullanılabilmesi için uyarılara dikkat etmelisiniz.

Kimlere uygulanmaz ?
HEMOFİLİ (KAN PIHTILAŞMASI ): Hastalarına asla yapılmaz
• ŞEKER HASTALARINA (YARA GEÇ İYİLEŞECEĞİ İÇİN): Kontrollü yapılmalıdır. Fakat microblading uygulaması hiçbir şekilde yapılmamalıdır.
• HAMİLELERE (ACI HİSSİNDEN DOLAYI KASILMALAR OLABİLİR)
• KANSER HASTALARI (DOKTORLARINA DANIŞMALIDIR)
• TANSİYON VE KALP HASTALARINA: acı hissinden dolayı ritim bozukluğu yaşayabilirler ve kan sulandırıcı kullandıkları için işlem sırasında hafif kanama olabilir. Yapılan işlemin ciltte kalma süresi daha azdır. • AÇIK YARA ÜZERİNE YAPILMAZ.
• SEDEFLİ, EGZAMALI, MANTARLI BÖLGELERİN ÜZERİNE YAPILMAZ.
• EPİLEPSİ HASTALARI VE PANİK ATAK HASTALARI: mutlaka ailesinden bir yakını refakatinde uygulamaya alınmalıdır.
• METAL ALLERJİSİ OLANLAR: kullanılan iğneye reaksiyon gösterebilirler.

Microblading uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ?
Enfeksiyon kapmaması için 2 gün su ile temas edilmemesi gerekmektedir.
Uygulama yapılan bölgeye 1 hafta boyunca sürekli bakım kremi tatbik edilmelidir.
Kabuklanmaların olması normaldir ancak koparılmaması gerekmektedir.
Kaşıma ve ovuşturma yapılmamalıdır.
Asla makyaj yapılmamalı
Uygulamayı takiben en az 10 gün süre ile solaryum veya güneşlenme olmamalıdır.

Microblading tutmama durumları ?
Demir eksikliğiniz fazla ise
Uygulama sonrası kurallara uyulmadığında
Pigment kalitesi
Doğru derinlikte ve çalışılmadıysa
Uygulama esnasında kanama fazla miktarda meydana geldiyse