Plazma işleminde maddenin 4. hali plazma kullanılır. Dokulara “süblimasyon” uygulanır ve istenmeyen bölgelere plazma uygulanmasından kaçınılır.

Elektrik ark’ı – plazmaya dönüşerek – cilt yüzeyine temas ettiğinde, ısı bölgeyi genleştirir ve epidermise fibroblast hücreleri içeren papiller tabakaya kadar aktarılır. Sonuç, cilt hücrelerinin kasılması ve sıkılaşmasıdır. Sonuç olarak, fazla deri buharlaşır ve kaldırma veya kırışıklık azaltma ile sonuçlanır.

İlk olarak, topikal anestetik (krem) uygulanır ve ağrı riskini en aza indirir ve tedavi edilen bölgeyi uyuşturur. Anestezik, uygulamadan ortalama 20 dakika sonra etkin olur. İşlem bölgeye bağlı olarak 15-30 dakika sürer.

Plazma, minimum düzeyde ağrı ile non-invaziv bir işlemdir. Neredeyse ağrısızdır, çünkü tedavi edilen alan tedaviden önce uyuşturulur. Tedaviden sonra tedavi edilen alan kızarır (4-6 gün) bazı hastalar 3-4 güne kadar sürebilen bazı şişlikler yaşayabilir. Her atış noktasında küçük bir kabuk oluşacaktır. Bu kabuklanmalara dokunulmamalı ve doğal olarak düşmeleri için 5-10 gün beklemelisiniz. İşlem bölgesine kapatıcı özellikli bir güneş koruyucu uygulanmalıdır. İşlem sonrasında yüz / vücudun tedavi edilen bölgesine bağlı olarak ağrı değil, hafif rahatsızlık hissedebilirler bunun önlemek için doktorun tavsiyesi ile agrı kesici kullanılabilmektedir.

Tedavi cerrahi olmayan bir işlem olduğundan çok güvenlidir.

Plazma uygulaması çok kısa bir zaman almak ile birlikte, uygulama sonrası talimatları ihmal eden hastalarda, uygulama yapılan bölgelerde aşağıdaki etkiler görlebilir:

iltihaplanma, hiper pigmentasyon, skar…

Bakım uygulama sonrası, tedavinin en önemli parçalarından biridir. Mükemmel sonuçlar elde etmek için her hastanın bakım sonrası talimatları yakından takip etmesi gerekir:
Özellikle oluşan kabuklanmayı kendiniz çıkartmaya alışmayın, birkaç gün içinde kendisi düşecektir.
Tedavi edilen bölgeyi günde iki kez antiseptik sıvı ile temizleyin.
Tedaviden sonra, tedavi bölgesini SPF içerdiğinden ve tedavi edilen bölgeyi koruduğundan, güneş koruyucu uygulayın.
Saunadan, havuzlardan, solaryumlardan ve ya tedavi edilen bölgenin enfeksiyon riski taşıyan etkinliklere maruz bırakmaktan kaçının.
Tedavi edilen alanı doğrudan güneş ışığından cilt tamamen yenilenene kadar koruyun (2-3 hafta).
Alkol veya benzeri kokular içeren ürünler uygulamayın.

İşlemden sonra makyaj yapılmaz, kullanılan makyaj malzemeleri steril değildir. Tedaviden 5-7 gün sonra ve ya kabuklar düştükten sonra, gerekirse makyaj uygulanabilir.

Sonuçlar tedaviden hemen sonra görülebilir, ancak hasta, maksimum sonuçları cilt iyileşmesinin üçüncü aşamasına girdiğinde 3-4 hafta sonra görür.

Plazma tedavisinin sonuçları kalıcıdır ve yıllarca görülebilir. Ancak, yaşlanma sürecinin sürekli olduğunu ve dolayısıyla cildin işlemden sonra her gün yaşlandığını ve bunun durdurulamayacağını kabul etmeliyiz. Bu yöntemin sonuçları kalıcıdır.

Ortalama sonuçlar 2 yıla kadar dayanır.

Plazma pen uygulamasında uygulanacak cilt yüzeyinde  elektriksel aktivite ile ortamdaki havayı plazma enerjisine dönüştürüyor,yani enerji cildin sorunlu yüzeyini buharlaştırıyor ve yeni doku süreci başlamış oluyor.

İşlem esnasında diğer kullanılan cihazlar lazer ve koterlerden en önemli farkı sorunlu bölge dışında çevre dokuları, kılcal damar, yağ ve sinir dokularını etkilemiyor.

Özellikle göz kapakları ameliyat olma sınırına gelen fakat ameliyat olmaktan çekinen,bu durumdan rahatsız olankişiler için çok güzel bir seçenek.

Aynı zamanda botoks ve benzeri uygulamaların yapılmasına rağmen bazı göz kapaklarında kalan kırışıklıkların önüne geçiliyor.

Uygulama yapabileceğimiz alanlarını sıralamak gerekirse

Alın çizgileri

Kaş kaldırma

Göz kapağı düşüklüğü

Kaz ayakları

Nasolabial çiğiler

Burun küçültme ve kaldırma

Dudak büyütme ve kaldırma

Yüz toparlama

Boyun toparlama

Yüz ve vücut bölgesindeki leke ve benlerde

Uygulama öncesinde sizinle istediğiniz bölgeler ve daha önce yaptırmış olduğunuz işlemler hakkında bilgi sahibi olmak adına görüşmemizi gerçekleştiriyoruz.

Uygulanacak bölgenin durumuna  göre tek seans yeterli olabileceği gibi 3 seans a kadar işlem tekrar edilebiliyor

Uygulama yapılacak bölgeye göre ne kadar süreceği hakkında sizleri bilgilendiyoruz. (göz kapağı düşüklüğü uygulaması anestezi kremi silindikten sonra 15 dakika kadar sürüyor)

Uygulama yapılacak bölge anestezi krem yardımıyla uyuşturulduktan sonra işlemimizi gerçekleştiriyoruz ve sonrasında nelere yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirme sağlıyoruz

Sizi Bekliyoruz

Hemen bir Randevu Alın

Zaman Çizelgesi

Çalışma Saatlerimiz

Bizim için özelsiniz. Tüm müşterilerimizin kendi özelliğinde uygulamalarımız ve mükemmel sonuç için deneyimli profesyonel ekibimiz sizin için burada.

  • Pazartesi - Cuma : 9:30 - 18:30
  • Cumartesi : 09:30 - 18:00
https://www.sevvalozcelikguzellik.com/
Ağustos 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456